• Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura nagrodzony
  Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura nagrodzony

  Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura został nagrodzony w międzynarodowym konkursie projektowym A’ Design Award and Competition. Pracę wyłoniono spośród kilku tysięcy nadesłanych zgłoszeń w kategorii A’ Graphics and Visual Communication Design Award 2016–2017

 • Kierunek zarządzanie kulturą i mediami - Studia z Przyszłością
  Kierunek zarządzanie kulturą i mediami - Studia z Przyszłością

  Z przyjemnością informujemy, że prowadzone w naszym Instytucie studia I stopnia z zakresu zarządzania kulturą i mediami zostały odznaczone certyfikatem jakości „Studia z Przyszłością”

 • Oficjalna Publikacja Polikultury 2016
  Oficjalna Publikacja Polikultury 2016

  Już niedługo w bibliotekach i w wersji elektronicznej

Członkowie redakcji

Aneta Dubiel

Interesuje się nowymi mediami, światem kina i filmów oraz promocjami na Aliexpress. W wolnych chwilach stylistka paznokci, krytyk filmowy oraz sługa swego kota. Nie lubi wychodzić z domu podczas deszczu, pisać o sobie i białej sierści na czarnych ubraniach. Kieruje się mottem „Jeśli jest coś, co nie jest wykonalne trzeba znaleźć kogoś, kto o tym nie wie i to zrobi.”

Karolina Kapusta

Lubi jeździć na rowerze, nartach i desce, ale nie przepada za uprawianiem sportów. W wolnych chwilach czyta książki (głównie te z happy endem, bo nie lubi bez), spotyka się z przyjaciółmi i jest zakupoholiczką. O pielęgnacji ciała i ducha może opowiadać godzinami. Nie lubi sałaty w KFC, zimna i ludzi, którzy nie są autentyczni w tym co mówią i robią.

Monika Duda

Zapalona makijażoholiczka, która potrafi ostatni grosz wydać na kosmetyki. Oprócz tego, jakże drogiego hobby, uwielbia oglądać seriale i filmy (szczególnie horrory) najlepiej z przyjaciółmi na kanapie popijając gorące kakao. Jej pierwszą pasją od podstawówki było pisanie i blogowanie, które do dzisiaj uskutecznia. Największą miłością są zaś psy, psiaki, pieski i psinki. No może jeszcze piesełki. Nie darzy sympatią ignorantów, ludzi ślepo podążających za tłumem bez indywidualnych przemyśleń i opinii. Stara się zwykle być miła, ale różnie to wychodzi, dotyczy to również recenzjowania produktów/filmów/książek etc.

Aneta Boruta

Studentka II roku zarządzania kulturą i mediami. Jej zainteresowania są rozległe - od czytania książek i bycia introwertykiem zaczynając, na nieustannej chęci podróżowania kończąc. Słucha dużo muzyki (skrajnie różnej gatunkowo), ogląda mało filmów, a dużo YouTube’a. Nieodwracalnie zauroczona Skandynawią. Kocha naturę mimo, że ma alergię na pyłki. Dołączyła do redakcji, bo lubi pisać i poddawać w wątpliwość własne przemyślenia, przelewając je na papier.

Marta Czuba

Niedoszła studentka psychologii stosowanej, filmoznawstwa, biotechnologii i biologii molekularnej, która nie wiedzieć czemu wybrała jednak zarządzanie mediami. Jej głównym konikiem jest wizaż i charakteryzacja. Jest chodzącą encyklopedią drag queenów i wszystkich produktów, które można znaleźć w Sephorze. Ma trzy koty, jest uzależniona od herbaty i frytek z McDonalda, a dziennie je więcej niż sama waży, zachowując jednak wagę piórkową. Marzy o pokoju na świecie i prawidłowo pomalowanych brwiach dla wszystkich. W wolnych chwilach, oprócz poprawiania eyelinera i dokładania kolejnej warstwy rozświetlacza, konkuruje ze znajomymi w ilości obejrzanych filmów na filmwebie i grzeje swoje ulubione miejsce w ostatnim rzędzie każdej sali w Cinema City.

Martyna Szulakiewicz

Artysta fotografik, urodzona w 1992 roku. Absolwentka Fotografii na Krakowskich Szkołach Artystycznych, obecnie studentka Zarządzania Mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na swoim koncie ma kilka wystaw, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. W wolnych chwilach zajmuje się wyłapywaniem geometrycznych kształtów z otaczającej rzeczywistości. Współzałożycielka studenckiego portalu kulturaimedia.edu.pl; social media manager Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego; organizator 4. edycji festiwalu kultury i mediów Polikultura „Lubię, kiedy nocą…”.

Dima Chernogod

Dimitri, ale koledzy nazywają go Dima. Od półtora roku mieszka w Krakowie. Studiuje Zarządzanie Mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim i nie wyobraża sobie swego życia bez podróżowania. Lubi odkrywać inne kultury i punkty widzenia na życie, bo to pomaga mu myśleć krytycznie oraz doskonalić siebie i swoje otoczenie. Lubi każdego, kto nie boi się wychodzić "out of it's own bubble". Jest zdania, że tylko tak można nauczyć się prawdziwego życia i otrzymać nieporównywalne doświadczenia. Prowadzi bloga na Instagramie i rozwija swój kanał na YouTube, który ma nazwę APOGNALI, który można przetłumaczyć mniej więcej jako "Hej, Let's go!". Kulturaimedia.edu.pl jest dla niego kolejnym krokiem w życiu, który bez wątpienia już przyniósł nowe umiejętności i nawyki, które na pewno wykorzysta w przyszłości.