• Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura nagrodzony
  Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura nagrodzony

  Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura został nagrodzony w międzynarodowym konkursie projektowym A’ Design Award and Competition. Pracę wyłoniono spośród kilku tysięcy nadesłanych zgłoszeń w kategorii A’ Graphics and Visual Communication Design Award 2016–2017

 • Kierunek zarządzanie kulturą i mediami - Studia z Przyszłością
  Kierunek zarządzanie kulturą i mediami - Studia z Przyszłością

  Z przyjemnością informujemy, że prowadzone w naszym Instytucie studia I stopnia z zakresu zarządzania kulturą i mediami zostały odznaczone certyfikatem jakości „Studia z Przyszłością”

 • Oficjalna Publikacja Polikultury 2016
  Oficjalna Publikacja Polikultury 2016

  Już niedługo w bibliotekach i w wersji elektronicznej

18836961_637486786441943_723666184324726843_o.jpg

OPIEKUN PROJEKTU: Dr Michał Zawadzki 

INFORMACJE O PROJEKCIE i ORGANIZATORACH


PARALLELS to transgraniczny projekt kulturalny realizowany przez dwie studentki zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, pod egidą Fundacji Krakowska Scena Muzyczna i przy eksperckim wsparciu ze strony wytwórni NEXTPOP. Inicjatywa narodziła się z potrzeby poszerzania spektrum współpracy oraz wymiany kulturalnej pomiędzy polską i islandzką sceną muzyki alternatywnej.
W projekcie bierze udział krakowski zespół SALK, który wyruszy na serię koncertów po Polsce i Islandii, a podczas kilku z nich u boku zespołu wystąpi dwoje artystów z krainy lodu i ognia: Mr. Silla, znana z eksperymentalnej grupy múm, a także EinarIndra, nietuzinkowy kompozytor i producent muzyki elektronicznej.
Wspólne występy artystów mają zakreślić zarówno podobieństwa, jak i różnice między dwoma z pozoru odrębnymi światami. W świetle aktualnego krajobrazu politycznego, muzyka staje się swoistym językiem porozumienia, który odzwierciedla potrzebę jedności, budowania kulturowych mostów i przekraczania granic w poszukiwaniu tego, co nas łączy, a nie dzieli.

Kilka słów o organizatorkach:

Paulina Szpakowska – W latach 2012–2014, odbywała rezydenturę w Afryce Południowej jako asystentka lokalnej menedżerki i wydawcy, dzięki czemu miała okazję pracować na wielu płaszczyznach z przedstawicielami całkiem odmiennej kulturowo sceny muzycznej. Zdobywała tam doświadczenie zarządzając relacjami z artystami dla lokalnej wytwórni, promując muzykę z regionu i poszerzając sieci jej dystrybucji. Ogromne znaczenie ma też doświadczenie Pauliny na stanowisku asystentki producenta oraz koordynatorki logistyki przy organizacji Unsound Festival. W projekcie PARALLELS odpowiada za impresariat i produkcję, a także logistykę.

Anna Kozłowska – Posiada doświadczenie w koordynowaniu projektów w obszarze kultury, a także znajomość zasad, metod i technik zarządzania projektami, pozyskiwania i rozliczania dotacji, w tym funduszy UE. Współpracuje z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacją Krakowska Scena Muzyczna. Ma na swoim koncie pozyskanie licznych dotacji z różnych źródeł, jak i na różne cele.  Przez ostatnie lata pracowała w Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie. W projekcie PARALLELS odpowiada za kwestie administracyjne i finansowe, inicjowanie oraz organizowanie działań ukierunkowanych na sprawny przebieg prac projektowych. Wspólnie z Pauliną, odpowiada za sponsoring, media i promocję.

Fundacja Krakowska Scena Muzyczna występowała w roli partnera/eksperta.

ARTYŚCI

SALK 

to elektroniczna ryba głębinowa, stworzona przez trzech muzyków i poetę. Zespół powstał pod koniec 2015 roku w Krakowie i w piątym miesiącu swojego istnienia dołączył do szeregów warszawskiej wytwórni NEXTPOP. SALK wierzy w równość muzyki i słowa, a także w to, że polska piosenka to wciąż dobra piosenka. W roku 2016 zespół zagrał dziesiątki koncertów, do których unikalne wizualizacje tworzy polska artystka, Dorota Tylka. W kwietniu 2017 roku ukazał się debiutancki krążek zespołu zatytułowany „Matronika”.

 

MR. SILLA 

pod tym pseudonimem kryje się Sigurlaug Gisladóttir, jedna z najciekawszych artystek islandzkiej sceny muzyki alternatywnej. Silla to wokalistka i instrumentalistka łącząca w swej twórczości indietronikę, dream pop i ethereal music. Dała się poznać w grupie Múm, a jej głos pojawił się także na albumie „0” Low Roar. Ponadto współpracowała z takimi gwiazdami jak Sóley, Seabear, Snorri Helgason, Amiina i Sin Fang. Podczas koncertów towarzyszy jej gitarzysta Tyler Ludwick.

 

EINARINDRA

jest to projekt islandzkiego muzyka, który łączy delikatną elektronikę z modulacją własnych wokali. Choć forma muzyki jest elektroniczna to jej autor woli określać ją jako ‘electronic soul’. Brzmienie starodawnych syntezatorów, zmodyfikowane, podwyższone głosy, rozległe i delikatne płaszczyzny brzmień oraz futurystycznych rytmów charakteryzują muzykę EinarIndra. Muzyk pierwszy album wydał w 2014 dzięki cenianej islandzkiej wytwórni Möller Records. Od tamtej pory skupia na sobie uwagę nie tylko islandzkiej sceny muzycznej.

___________________________________________________________

POLSKA

20.06 Kraków / Koncert Premierowy: Klub Alchemia // gościnnie MR. SILLA

23.06 Warszawa / Hydrozagadka // gościnnie MR. SILLA

24.06 Cieszyn / Letnia Akademia Gier

28.06 Poznań / Meskalina

08.07 Wrocław / ZaZoo Beach Bar

10.07 Katowice / Katofonia Jazz&Blues Club

30.07 Zakopane / Teatr Witkacy

04-06.08 Katowice / OFF Festival

ISLANDIA

09.08 Reykjavik / Kex Hostel // gościnnie EINARINDRA

11.08 Rif / The Freezer // gościnnie EINARINDRA

12.08 Dalvik / Fiskidagurinn mikli

___________________________________________________________

PARTNERZY 

Instytut Kultury UJ Gazeta Wyborcza

Instytut Adama MickiewiczaCulture.pl

Fundacja Krakowska Scena Muzyczna Magnifier

NEXTPOP So!Music.pl

OTIS-td Agencja Reklamowa NetFan.pl

Teren Prywatny Muzykaislandzka.pl


PATRONI MEDIALNI

Gazeta Wyborcza

Culture.pl

Magnifer

So!Music.pl

NetFan.pl

Muzykaislandzka.pl

Radiofonia.net


KRAKÓW – koncert premierowy

KRAKÓW – koncert premierowy
alchemia-logo.jpg