• Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura nagrodzony
  Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura nagrodzony

  Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura został nagrodzony w międzynarodowym konkursie projektowym A’ Design Award and Competition. Pracę wyłoniono spośród kilku tysięcy nadesłanych zgłoszeń w kategorii A’ Graphics and Visual Communication Design Award 2016–2017

 • Kierunek zarządzanie kulturą i mediami - Studia z Przyszłością
  Kierunek zarządzanie kulturą i mediami - Studia z Przyszłością

  Z przyjemnością informujemy, że prowadzone w naszym Instytucie studia I stopnia z zakresu zarządzania kulturą i mediami zostały odznaczone certyfikatem jakości „Studia z Przyszłością”

 • Oficjalna Publikacja Polikultury 2016
  Oficjalna Publikacja Polikultury 2016

  Już niedługo w bibliotekach i w wersji elektronicznej

Projekt Menedżer

Projekt Menedżer to unikalny sposób na zapoznanie studentów z zakresem obowiązków menedżera kultury od strony praktycznej. W trakcie kursu studenci stają się menedżerami istniejących i działających na rynku muzycznym zespołów muzycznych.

Mimo, że kurs skupia się na branży muzycznej, zakres umiejętności nabytych w jego trakcie ma zastosowanie w zarządzaniu również w innych dziedzinach kultury.

Fundacja Krakowska Scena Muzyczna korzystając zarówno ze swojego doświadczenia w branży, jak i w pracy z wolontariuszami i praktykantami, stworzyła program poruszający wszystkie niemal aspekty pracy w kulturze.

Projekt Menedżer to

zrzut-ekranu-2017-02-25-o-14.01.08.png

Podstawy funkcjonowania w polskiej i zagranicznej branży muzycznej
Przed przystąpieniem do działania w praktyce, studenci odbywają kursy przygotowawcze. Poznają podstawy rynku, statystyki, terminologię oraz strukturę poszczególnych zadań, którymi będą zajmować się w trakcie kursu.

Rozwijanie umiejętności z zakresu współpracy w grupie zadaniowej
Studenci pracują w dwuosobowych grupach, które odpowiedzialne są za zarządzanie wieloosobowym zespołem muzycznym - konieczne jest więc wdrożenie odpowiedniej metodyki pracy, podziału i harmonogramu.

Nadzór oraz konsultacje specjalistów

W trakcie spotkań studenci przedstawiają swoje postępy i plany specjalistom z fundacji Krakowska Scena Muzyczna. Mają również możliwość konsultacji swoich działań w dowolnym momencie trwania kursu.

Miękki start
Ukończenie kursu przez studentów gwarantuje im „miękki start” w pracy menedżera kultury. Poznają w kontrolowanych warunkach, pod okiem specjalistów, realną branżę muzyczną, nawiązują kontakty oraz zdobywają doświadczenie, które staje się doskonałą bazą pod ich przyszłą działalność menedżerską.

Najbardziej popularne zadania menedżerskie
Kurs obejmuje listę najczęstszych zadań stojących przed menedżerami kultury z dziedzin, takich jak organizacja wydarzeń, promocja, PR, wizerunek, przygotowanie wydawnictw, kontakt z mediami, przygotowanie pakietów prasowych, przygotowanie umów, poszukiwanie nansowania i wiele innych.

Unikalna okazja konsultacji z grupą rówieśniczą
W trakcie kursu studenci przygotowują prezentację dotyczącą swojego zespołu, jego mocnych i słabych stron, problemów we współpracy oraz strategii rozwoju. Prezentacje są na bieżąco omawiane zarówno przez specjalistów, jak i przede wszystkim przez grupę rówieśniczą. Daje to unikalną szansę na otrzymanie szerokiego zakresu opinii dot. swojej działalności menedżerskiej, która to szansa nie jest możliwa w normalnej pracy menedżera.

Podniesienie umiejętności interpersonalnych oraz organizacyjnych
Po uprzednim kursie zasad komunikacji, dobrych praktyk współpracy oraz podstaw organizacji wydarzeń, studenci reprezentując swoje zespoły nawiązują kontakt z przedstawicielami branży - klubami, mediami, podwykonawcami. Daje to szansę na rozwinięcie niezbędnych umiejętności interpersonalnych, organizacyjnych, jak i na realne poznanie branży.

Działanie w realnych warunkach rynkowych
Studenci mają szansę funkcjonować w prawdziwych warunkach rynkowych - zespoły, którymi zarządzają to istniejący, działający na rynku muzycznym artyści. Daje to szansę na rozwinięcie niezbędnych umiejętności w realnym i docelowym środowisku pracy menedżera kultury, nie zaś w sztucznym środowisku sali wykładowej.