wordpress-250x1140.jpg

Studencko - doktorancka konferencja naukowa

Dziedzictwo kulturowe nie jest zjawiskiem ani hermetycznym, ani operującym na stałych, skończonych zasobach, która łatwo można zdefiniować. Ponadto, w zależności od dyscypliny naukowej, jest ono inaczej interpretowane i badane. Dzięki współczesnym instytucjom kultury i nowym mediom, dziedzictwo przedostaje się do świadomości szerokiego grona odbiorców. Coraz częściej mówi się więc o nim nie tylko w kontekście historii sztuki czy konserwacji zabytków, ale z punktu widzenia ekonomii, turystyki, rozwoju regionalnego, urbanistyki itd. Czy możliwe jest wobec tego w ogóle zarządzanie tak zmiennym, różnorodnym i wrażliwym obszarem rzeczywistości? Jak mają się podstawy teoretyczne do praktyki zarządzania dziedzictwem?

Do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na te pytania zaprosiliśmy znakomitych ekspertów, którzy poprowadzą panele tematyczne z uczestnictwem młodych naukowców. Studenci i doktoranci różnych kierunków, dyscyplin i zawodów przedstawią swoje badania dotyczące zarządzania dziedzictwem kulturowym.

Opiekun naukowy konferencji: dr hab. Łukasz Gaweł

Komitet organizacyjny: