• Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura nagrodzony
  Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura nagrodzony

  Projekt identyfikacji piątej edycji festiwalu Polikultura został nagrodzony w międzynarodowym konkursie projektowym A’ Design Award and Competition. Pracę wyłoniono spośród kilku tysięcy nadesłanych zgłoszeń w kategorii A’ Graphics and Visual Communication Design Award 2016–2017

 • Kierunek zarządzanie kulturą i mediami - Studia z Przyszłością
  Kierunek zarządzanie kulturą i mediami - Studia z Przyszłością

  Z przyjemnością informujemy, że prowadzone w naszym Instytucie studia I stopnia z zakresu zarządzania kulturą i mediami zostały odznaczone certyfikatem jakości „Studia z Przyszłością”

 • Oficjalna Publikacja Polikultury 2016
  Oficjalna Publikacja Polikultury 2016

  Już niedługo w bibliotekach i w wersji elektronicznej

Konferencja Naukowa „Zarządzanie humanistyczne: zakres, metody, paradygmaty”

Konferencja Naukowa „Zarządzanie humanistyczne: zakres, metody, paradygmaty”  9-10 stycznia 2014.
Organizatorem tego wydarzenia była Katedra Zarządzania i Ekonomiki Mediów działająca w ramach Instytutu Kultury UJ. Konferencja została wpisana w program obchodów Jubileuszu 650-lecia UJ i odbyła się pod honorowym patronatem JM Wojciecha Nowaka, Rektora UJ.

Konferencja poruszała istotę zarządzania humanistycznego, próbując określić jego rolę we współczesnym świecie, zrozumieć tożsamość i założenia paradygmatyczne. Zarządzanie to proces nie tylko umożliwiający celowe organizowanie i przekształcanie rzeczywistości, kierowanie zasobami czy przewidywanie skutków ekonomicznych (co stanowi przedmiot zarządzania ekonomicznego), ale pozwalający również na troskę o człowieka jako reżysera, aktora, obserwatora czy nieświadomego uczestnika procesów organizacyjnych. To jest pole dla rozwoju dyscypliny, jaką są nauki o zarządzaniu, czerpiące metody badawcze, język i inspiracje z nauk humanistycznych, takich jak psychologia, socjologia, filozofia, etnologia czy nauki o sztuce.

Przykładowe zagadnienia konferencji:

 • Jak definiować paradygmat humanistyczny w płynnej nowoczesności?
 • Jaki jest zakres badawczy zarządzania humanistycznego?
 • Jakie metody badawcze najlepiej nadają się do diagnozy organizacji i zarządzania w paradygmacie humanistycznym?